Meist

Tutvustame meie lahedat lumekooli tiimi.

 

Mina olen Risto Kõrgemägi
 
Skimaster Lumekooli suusalaagrite ja talviste koolituste eest hoolitseb Risto Kõrgemägi
Suusatamist alustas Risto juba päris pisikese poisina. Sellel ajal olid puusuusad ja suusasaabasteks talvesaapad. Suusatamise kirg viis järgmiseks Risto Nõmme Spordikooli. Mõned aastad osales Risto murdmaa treeningutel ja võistlustel. Risto oli poisipõlves palju laskmist harjutanud Männiku lasketiirus ja nüüd ühendati juba kaks toredat spordiala omavahel ning tulemuseks laskesuusatamine. Risto sportlasteekond viis edasi õppima Otepää Suusakooli (ESG). Tippspordiga laskesuusatamises tegi lõpparve Risto ülikooli teisel kursusel. Risto saavutused suusatamises ja laskesuusatamises olid märkimisväärsed. Noorte klassides ja juuniorides võitis Risto medaleid rohkem, kui kappi mahtus. Huvi spordi ja liikumise vastu jätkusid õpingud Tallinna Ülikoolis kehakultuuri teaduskonnas, lisaerialana rekreatsiooni korraldus.
Viimased 15 aastat on Risto pühendanud talved laste, noorte ja harrastajate suusakunsti ja liikumisharrastuste õpetamisele.
Suvel Risto surfab ja annab surfamise teadmisi edasi igas vanuses huvilistele. Surfamisega on Risto aktiivselt tegelenud 2005 aastast.
Risto sportlike saavutuste kohta saad rohkem infot: https://sport24.ee/index.php?ac=otsinimidet&id=53337…
Risto peab ennast suusatamise ja surfamise mentoriks ja treeneriks.
Risto-ga saab ühendust e-mail: info@skimaster.ee  Tel: + 372 56686766
 
 
Mina olen Sergie Lopuhhin
 
Skimaster Lumekooli suusahoolduse ja libisemise eest hoolitseb Serz Serz
Serz on selline vana, kui tema oli veel ema kõhus ja tehti esimene ultraheli, siis selgus et suusataja on sündimas siia ilma.
Ja nii oligi, sündides kohe suuskadele ja teismelisena oli ikka suuskadel;) Vanemaks saades pani selga ka laskesuusapüssi, pääses rahvuskoondisesse ja tegi häid tulemusi maailmas. Tippspordi lõpetades läks õppima kehakultuuri ning rekreatsioonikorraldust – suusad jalas.
Suusatamine ja suuskade hooldus huvitas teda nii palju, et peale ülikooli käis läbi Norra, Rootsi ja Soome suusahoolduse kursused. Need teadmised viisid teda ja tema suusad Eesti koondise hooldemeeskonda 2006-2010 aastal. Hooldetiimi super tööd pandi tähele ka mujal maailmas ja 2011 aastal kutsuti teda Venemaa murdmaa koondise määrdemeheks ja vastutavaks suuskade lihvimise eest. Serzi kivilihviga on võidetud medaleid MM-il, OM-il ja MK sarjas palju, palju.
2022 aastal liitus Sergei Eesti Laskesuusatamise hooldemeeskonnaga ja koos oma suurepärase tiimiga teeb meie sportlastele suusad eriti libedaks.
2023 aastal on Sergei Tallinna Biathlon noortekoondise vajalik taustajõud.
Sergei sportlike saavutuste kohta leiad infot: https://sport24.ee/index.php?ac=otsinimidet&id=105618&…
Sergei peab ennast suusalihvi meistriks ja suuskade määrimise asjatundjaks.
Sergei-ga saab ühendust e-mail: sergeilopuhhin@gmail.com Tel: +372 5270966
 
Risto Kõrgemägi ja Serz Serz on koos suusatanud ja laskesuusatamist teinud rohkem kui 15 aastat. Klassivennad, kursusekaaslased, treening kaaslased ning parimad sõbrad.
Risto ja Sergei koostöö tugevuseks on aastate pikkune hea koostöö ja suur kogemuste pagas suusatamises ja laskesuusatamises. Kõiki neid teadmisi on suur rõõm jagada kõigile, kes teevad esimesi samme suusatamises/laskesuusatamises ja soovivad jõuda meistri tasemele.
Risto ja Sergei on vaieldamatult oma ala MEISTRID.