Suusahooldus

alates 10,00 

Murdmaasuusa hooldus ja määrimine.

Suusahoolduse ja määrimise peamine eesmärk on tõsta nende libisemiskiirust ning klassikasuuskade puhul saavutada ka parem pidamine. Suusapõhja määrimine kaitseb kulumise eest ja korrapärane hooldus hoiab põhjad tervematena.

Korralikult hooldatud ja määritud suusaga on ka sõidumõnu kordades suurem kui hooldamata suusaga, seda nii uisu- kui klassikastiili puhul.

Suusahoolduse hinnakiri:

  • H – tavaline parafiin 10 eur
  • H3 – madalfloor 16 eur
  • H7 – kõrgfloor 30 eur
  • H10 – pulber, 100% floor 50 eur
  • Pidamine 12 eur
  • Pidamisteip 10 eur
  • Võistluspidamine 20 eur
  • Puhastamine 15 eur

*Pidamine – karestus, kruntmääre ja määre.

Murdmaasuusa hooldus toimub:

Viimsis– aadressil Loovälja tee 1, Metsakasti küla. Risto tel: +372 56 686 766 info@skimaster.ee (võistlusmäärimist ei teosta). Anna tulekust ette teada. 

Nõmmel– aadressil Külmallika tn 15/1, Nõmme Spordikeskuses Sergei tel +372 52 70 966 sergeilopuhhin@gmail.com   Anna tulekust ette teada. Võistlusteks määrimine hind kokkuleppel. NB! Suuskade määrimine alates 19.12.2023.

 

Kategooria:

Kuidas valida suusamääret?

Suusamäärde valik sõltub eelkõige temperatuurist. Uisusuusa puhul on lihtsam, sest need määritakse vaid libisemismäärdega. Klassikalise tehnika puhul peab suusk ühtviisi hästi pidama ja ka libisema ning lisaks temperatuurile oleks määret valides hea arvesse võtta ka seda, kas suusajälg on pehme või tugev. Suusamäärde tootekirjelduses on tavaliselt olemas temperaaturivahemik, millele määre mõeldud on.

Millal määrida oma suuski?

Ideaalis võiks suuski määrida enne igat treeningut, vastavalt ilmale, sest meie ilm on väga muutlik ning kahte sarnast olustikku esineb väga harva. Viimane aeg suuski hooldada on siis, kui suusapõhjad muutuvad halliks – hall värv suusapõhja all näitab, et suusapõhi on muutunud liiga karedaks ja vajab töötlemist.

Millega määrida oma suuski?

Väga suureks abimeheks on viimasel paaril aastal tõusnud kiirmäärded. Kiirmääre tähendab harrastaja jaoks oluliselt kiiremat ja lihtsamat määrimisprotsessi. 

Parima hoolduse teeb spetsialist.

Suuski võib määrida nii kodus kui vastavat teenust pakkuvate spordipoodide juures. 

Hooldame Sinu suusad kvaliteetselt ja parimate vahenditega. 

Millal hooldada oma suuski?

Suusataja peaks vaatama oma suusapõhjad üle peale igat sõitu.

Tähtis on, et suusapõhjade all ei oleks suuri kriimustusi, sest mida siledam ja kriimuvabam suusk on, seda paremini ta libiseb. Kui suusk vajab hooldamist, siis too Skimaster lumekooli suusameistrite kätte.

Head libisemist TEAM SKIMASTER